Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyExistuje zahradní postřik, který neškodí včelám? A jaké zásady dodržovat při jeho...

Existuje zahradní postřik, který neškodí včelám? A jaké zásady dodržovat při jeho aplikaci?

Pokud chováte včely nebo vám záleží na užitečném hmyzu na zahradě, určitě byste se měli zajímat io to, kolik zahradní chemie během sezóny využíváte. Je vůbec na trhu výrobek, který včelám neškodí?

Máme poměrně velkou zahradu a rozhodli jsme se vyzkoušet včelaření. Jelikož se o naši zahradu pravidelně a poctivě staráme, používáme i chemické postřiky. Rádi bychom se však poradili o jejich vhodnosti, tedy které jsou neškodné pro včely, jelikož se je chystáme chovat. Jan, Žitavany

Každý výrobce postřiků je povinen uvádět na obalu míru škodlivosti účinné látky pro včely. Jedovatost pro včelstvo se testuje jen bezprostředně po aplikaci na něj a nezkoumá se již její další působení na život včely a ani se to v písemných informacích nezohledňuje.

Proto je třeba si uvědomit, že neexistuje průmyslově vyráběný postřik, který by včelám vůbec neškodil. Obecně platí, že včely jsou méně citlivé na fungicidy, ale neznamená to, že je to žádným způsobem nepoškozuje.

Také je třeba si uvědomit, že pokud jsou při jakékoli aplikaci chemických postřiků uvedena i bezpečnostní opatření, nikdy nejde o bezpečné látky pro člověka ao to méně pro maličkého tvora, jakým je včela.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články