Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeHobbyJak můžete odlákat škůdce společnou výsadbou vhodně zvolených rostlin

Jak můžete odlákat škůdce společnou výsadbou vhodně zvolených rostlin

Víte o tom, že existuje jednoduchý způsob, jak omezit škůdce, podpořit růst plodin a dokonce pomoci volně žijícím živočichům? To vše závisí na rostlinách, které spolu, respektive ve vzájemné blízkosti, vysadíte. Jaká pravidla dodržet, aby vše fungovalo tak, jak má?

Společná výsadba je, když vedle sebe pěstujeme dvě a více rostlin, které se navzájem pozitivně ovlivňují a pomáhají si v růstu a ve zdraví. I když to zní složitě, stačí se naučit několik základních principů. V podstatě zahrnuje pěstování květin v blízkosti plodin, aby přilákaly opylující hmyz, nebo pěstování dvou druhů zeleniny vedle sebe, kterými odpudíte škůdce.

Společná výsadba k odlákání škůdců
Mšice broskvová – tato zelená mšice dokáže kolonizovat více než 400 různých rostlin a je odolná vůči více než 70 pesticidům. Je obzvláště destruktivní, protože přenáší přes 100 různých rostlinných virů, které mohou vážně poškodit úrodu. Naštěstí existuje jedna zelenina, kterou prostě mšice nesnese: česnek. Pomoc získáme jednoduše. K plodinám, které jsou nejvíce náchylné k útoku mšice broskvové (brambory, saláty), vysadíme řádky česneku. Budou sloužit jako štiplaví bodyguardi.

Česnek

Rajčata a bazalka: nejlepší kamarádi v kuchyni i na zahradě
Rajčata a bazalka nejsou jen přirozenými společníky v kuchyni, ale jsou nejlepšími přáteli i na zahradě. Bazalka totiž odpuzuje hmyz, jako jsou třásněnky a molice.

Sazenice rajčat

Kapucínka je skvělý společník pro zelnou zeleninu
Několik druhů hmyzu, zejména housenky, které poškozují zelnou zeleninu, mají v oblibě hořčičný olej, který produkuje kapucínka. Takže má smysl pěstovat kapucínku v blízkosti kapusty, zelí a brokolice, protože přiláká škůdce na sebe a nebudou poškozovat úrodu. Navíc kapucínka je velmi dekorativní rostlina, která oživí vaši zeleninovou zahradu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články