Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeHobbyTři jednoduché způsoby, jak vyhnat plevel z chodníků, teras a pěšinek

Tři jednoduché způsoby, jak vyhnat plevel z chodníků, teras a pěšinek

Plevel mezi dlaždicemi, na chodníčcích v zahradě a příjezdových cestách není nic vzácného. K tomu, abyste se jí zbavili, nepotřebujete agresivní chemikálie. Plevel lze z těchto míst dostat docela snadno, bezpečně a přirozenými způsoby. Vyzkoušejte některý z těchto.
Poškození cestiček, chodníků, cest a teras plevelem znamená rozrůstání kořenů pod pevnými plochami. Toto poškození je nejen neestetické, ale, pokud se včas plevele nezbavíme, odráží se to i na naše peněžence. Co proti plevelu na těchto místech zabírá?

Jak vyčistit květinové záhony na podzim tak, aby na nich nerost plevel
Zahradnický ocet proti plevelu
Nejpopulárnějším přírodním prostředkem k hubení plevele po domácku je ocet. Ne ovšem ten běžný kuchyňský, ale vysoce účinný zahradnický ocet. Zahradnický ocet má vyšší obsah kyselosti (15 % až 45 %) než běžný kuchyňský ocet (5 %).

Právě proto funguje podstatně účinněji. I když někteří pěstitelé používají klasický ocet smíchaný se solí, nikdy nebude mít proti plevelu tak ničivou sílu a dlouhodobý účinek. Vyzkoušejte raději zahradnický ocet s kyselostí kolem 20 až 25 %, funguje neuvěřitelně dobře na většinu plevelů včetně bodláků.

Máte-li mimořádně zarostlé místo plevelem, aplikujte ocet několik týdnů po sobě, jednou týdně. Jakmile dostanete plevel pod kontrolu, stačí jedna ze dvou následujících metod, které výborně fungují na mladé rostliny plevele či menší porosty. Myslete však na to, že octové přípravky na ničení plevele nedokážou rozlišovat mezi plevelem, rostlinami a květinami. Tedy postřik octem není vhodný k použití na trávníku a na zahradě v blízkosti jiných rostlin.

Při používání zahradnického octa vždy používejte ochranu očí a rukou. Může způsobit popálení.
Horká voda proti plevelu
Jednoduchou, levnou a pro každého dostupnou alternativou proti plevelu na zpevněných plochách je horká voda. Ideální řešení, když potřebujete zlikvidovat jen pár trsů plevele. Zahřejte hrnec vody a nalijte ji na plevel. Vařící voda plevel okamžitě zničí, bez obav, že se vrátí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články