Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJak navrátit silně znečištěný komín do stavu schopného provozu

Jak navrátit silně znečištěný komín do stavu schopného provozu

Už delší dobu víte, že prosakující dehtové skvrny, viditelné na omítce vašeho staršího komínu nevětší nic dobrého, avšak do výstavby nového komína se vám nechce ať už kvůli finanční či pracovní náročnosti? A věděli jste, že existují také jiné varianty, jakými je možné váš starý komín „zrekonstruovat“ a dál jej pohodlně využívat?

Varianty rekonstrukce komína

Pokud komín vykazuje známky silného znečištění, jako například špatný tah nebo vracející se dým do místnosti, je nutné uvést jej do funkčního stavu. Pouhé vyčištění tomu bohužel stačit nebude. Mohli byste přistoupit k variantě vypálení komína, to však není úplně nejšťastnější řešení kvůli nebezpečnosti daného úkonu. Nabízí se však další možnost, která navíc není příliš finančně náročná – komínová vložka. Vyvložkování komína je nejpoužívanějším způsobem rekonstrukce komína, lépe řečeno jeho úpravy. Komínové vložky zamezí prosakování vlhkosti, vodních par a také spalin skrze plášť komínového tělesa. Dále zabezpečí nevyskytování se dehtových skvrn.

Čištění komína

Je jasné, že i po úpravě komína jej budete potřebovat 2x – 3x do roka čistit. Jestliže komín upravujete, je vhodné vyměnit také komínová dvířka, která musí těsnit. Ideální je změřit otvor dvířek, která již existují a zakoupit stejnou velikost, čímž předejdete zbytečnému bourání. Vybírat můžete z více materiálů, jakými jsou například beton, ocel nebo nerez.

Potřeba komínové stříšky a její účel

Komínová stříška je důležitou součástí každého komína. Slouží především k tomu, aby zabránila padání vody nebo sněhu do útrob komína. Existuje však také stříška na komín, která zabraňuje například vniknutí ptáků dovnitř. Komínová stříška není považována pouze za funkční prvek, dokážete jí komín také pěkně zakončit a podtrhnout jí vzhled celého domu či bytové jednotky. Vybírat můžete z mnoha variant od univerzální stříšky na komín s lapačem jisker až po stříšku s historickou hlavicí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články