Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeStavbaSkvělá kombinace: Elektrická podlahovka a automatizace

Skvělá kombinace: Elektrická podlahovka a automatizace

Elektrické podlahové vytápění láká svojí rychlou a jednoduchou instalací, provozní flexibilitou, navíc jej můžete pořídit relativně levně. Co jeho ovládání? Známe klasické termostaty na stěnách, vytápění také může řídit samo sebe – automaticky. Navíc má funkce, o kterých se obyčejným termostatem jen zdá, a přitom může být i levnější.

Elektrické podlahové topení se u nás začíná těšit stále větší oblibě. Dává to smysl. Člověk nepotřebuje zhotovovat tepelné čerpadlo ani plynový či elektrický kotel.

Stačí se – jednoduše řečeno – připojit k elektřině a topit. A kromě inteligentního termostatu pro podlahové vytápění existuje také další varianta ovládání.

Jaká je cena elektrického podlahového topení?
Lákavá je i pořizovací cena. Samozřejmě záleží na velikosti domu a typu „podlahovky“. Pořízení plynového topení je i dvojnásobně dražší, ještě více zaplatíte za tepelné čerpadlo.

Za vyšší pořizovací náklady mohou jako ceny jednotlivých komponent, složitější instalace a další práce kolem. Elektrické podlahové topení je proti tomu výrazně levnější variantou.

Kdy se vyplatí elektrické podlahové vytápění?

Elektrické podlahové vytápění je velmi flexibilní – individuálně dodává přesné množství tepla do místností, což průběžné náklady snižuje. Díky sálání tepla z podlahy a skvělému rozložení teplot lze snížit teplotu vzduchu, aniž by to obyvatelé domu pocítili. Snížení byť jen o jeden stupeň znamená úsporu v jednotkách procent.

Elektrické topení v podlaze je maximálně efektivní. Předává teplo přímo do podlahy a nedochází ke ztrátám při ohřevu vody jako u teplovodní soustavy.

A náklady na údržbu a servis se v tomto případě prakticky rovnají nule. Obecně se doporučuje instalovat elektrickou podlahovku do lépe zateplených budov, kde se výhodnost jistě projeví.

Jak k ovládání elektrické podlahovky?
Ještě jednu obrovskou výhodu elektrického podlahového topení jsme nezmínili. Je to výborná regulovatelnost. Podlahovka na elektřinu skvěle nahrává zónové regulaci a individuálnímu nastavení teploty. To ale znamená termostat pro elektrické podlahové topení v každé místnosti a ruční ladění.

Jde tomu i jinak. S automatizací vytápění od Loxone založené na Miniserveru. Nemusíte obíhat krabičky na stěnách po celém domě. Veškerý přehled o topení máte kdykoli a kdekoli po ruce v bezplatné mobilní aplikaci. Pro každou místnost si přednastavíte režim vytápění, tedy na kolik stupňů a kdy topit.

Inteligentní vytápění pak už samo pečuje o váš komfort. V běžný pracovní den jsou místnosti v domě většinou prázdné. Inteligentní podlahové vytápění v nich sníží teplotu a začne s topením opět tehdy, aby po vašem příchodu byla v domě preferována teplota.

Ovládání podlahového vytápění v aplikaci Loxone
Ovládání vytápění v aplikaci Loxone

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články