Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníČerstvý vzduch 24 hodin denně

Čerstvý vzduch 24 hodin denně

Zateplování a dokonalé utěsňování novostaveb i rekonstrukcí má dvě strany mince. Vytouženým výsledkem jsou jistě nemalé úspory na vytápění, na druhé straně však řešíme problém s efektivním větráním. V mnoha případech není klasika v podobě manuálního otevírání a zavírání oken dostatečná, na druhé straně však není zcela snadné rozhodnutí instalovat do domácnosti systém řízeného větrání. A pak je zde ještě třetí možnost. Okna GENEO INOVENT mají větrání integrované přímo ve svém rámu.

Kvalita vzduchu – jak z hlediska čistoty, tak optimální vlhkosti – je jedním z nejdůležitějších parametrů zdravého vnitřního prostředí našeho domova. Největším znečišťovatelem vzduchu je člověk, který dýcháním spotřebovává kyslík a produkuje oxid uhličitý. Potom jsou zde výpary ze smažení a vaření, parfémů, čistících prostředků, nátěrů, nábytku nebo koberců. Znečištěný vzduch má za následek sníženou schopnost koncentrace, ospalost, bolesti hlavy, nevolnost nebo závratě.

I vlhkost, kterou svými činnostmi neustále produkujeme, musíme dostatečně odvětrat, jinak si zavaříme na problémy s plísněmi. Samozřejmě je možné otevřít okno a skokově vyvětrat, v zimě nebo v noci to však nikdy neděláme tak často, jak by to bylo zapotřebí. Navíc s sebou větrání vždy přináší nepohodlí – pokles teploty, průvan, pachy z exteriéru, ale také zhoršení akustické pohody. Jak to tedy zařídit, abychom měli v interiéru neustále čerstvý a čistý vzduch?

GENEO INOVENT je naprosto tichý
Nemusíte se bát. V některých případech není nutné pořídit si samostatnou rekuperační jednotku a instalovat rozvody vzduchu po celém domě. Stačí, když při výběru nových oken zohledníte právě možnost nuceného větrání. REHAU do svých profilů GENEO zabudovalo rekuperační modul s názvem INOVENT, který, aniž by narušil parametry okna, dokáže sám vyhodnocovat kvalitu vzduchu v místnosti (snímače vlhkosti a CO2) a zařídit jeho výměnu.

Díky tomu, že nový vzduch prochází těsně kolem toho vydýchaného (aniž by se smíchali), prodává „starý“ vzduch tomu „novému“ až 71 % tepla a významně šetří náklady na vytápění. Skryté zařízení tak větrá, odvádí vlhkost a současně filtruje přicházející vzduch zvenčí 24 hodin denně. Samozřejmě při zavřeném okně a bez zbytečného hluku, takže je zcela na místě i jeho umístění v ložnici.

Okno má is modulem INOVENT výborné parametry
Uživatel může volit mezi čtyřmi stupni intenzity větrání podle aktuální potřeby. Větrací jednotku lze integrovat přímo do rámu okna, protože ten je díky použití kompozitního materiálu pevný a stabilní a lze tak z něj zhotovit i okna velkých rozměrů bez použití ocelových výztuh. Díky tomu vzniká uvnitř místo pro další funkční komponenty a okna GENEO přesto vykazují výborné tepelněizolační vlastnosti, vyšší ochranu proti hluku a vysoký stupeň zabezpečení proti vloupání. Nastavení a řízení je možné i přes aplikaci Smart Home, takže máte neustálé kontrolu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články