Sobota, 18 května, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníUvažujete nad terasou z WPC? Nechte si poradit od profesionálů

Uvažujete nad terasou z WPC? Nechte si poradit od profesionálů

Terasy z dřevoplastu patří k fenoménům, které dokážou rozproudit nejednu zajímavou debatu. Přestože WPC je na tuzemském trhu již pěkných pár let, stále budí pozornost. Názory na něj se liší od nadšených doporučení až po rozhořčené výhrady. Co stojí za tak nejednoznačným vnímáním desek na terasu?

Česká společnost WPC – Woodplastic patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům kompozitního dřeva. Ve svém závodě ve středočeských Bukovanech vyrobí denně více než 6 km plnoprofilových desek značky Terafest® ze dřeva obohaceného polyethylenem. Díky patentované směsi a licenci na americkou technologii Strandex umí tyto produkty bez problémů a dlouhodobě čelit všem rozmarům počasí.
Mnohé z výrobků Terafest® přitom míří do zahraničí.

Zákazníci na starém kontinentu nejčastěji oceňují exkluzivní design desek, bezpečnost, ekologičnost a dlouhou životnost bez větší potřeby údržby. Klienti v Africe, na Blízkém východě či v asijských zemích kvitují také mimořádnou odolnost vůči často extrémním klimatickým podmínkám. Ve všech případech se WPC ukazuje jako ideální náhrada dřeva, včetně toho exotického, jehož zásoby celosvětově ubývají.

Pozor na levné nekvalitní výrobky
Zdá se tedy, že WPC je dnes trendy, tak v čem je problém? Především v tom, že na boomu desek z kompozitu parazitují i ​​firmy, které nemají s výrobou a prodejem kvalitního WPC zkušenosti nebo záměrně nabízejí nekvalitní desky bez uvedení složení a původu. Některé z nich pak kompenzují nižší kvalitu nabízených výrobků lákavou cenou, která je však výhodná jen zdánlivě. Není neobvyklé, že takové desky obsahují kromě odpadního dřeva i starý papír, celulózu, obilné otruby měkčené PVC…

Tyto desky nedisponují UV stabilizátory barev, jsou nasákavé a po dvou letech šedé, bobtná, drolí se a praskají. Jejich majitelé pak nemohou přijít kompozitu na jméno, nemluvě o zdravotní, respektive ekologické stránce celé věci. „Čím dále tím více se na nás obracejí lidé, kteří mají WPC terasu z dutých desek od nějakého no name výrobce a jsou trpce rozčarováni její ‚kvalitou‘. Není neobvyklé, že už po pár letech jsou tato prkna zcela zdeformovaná, a zákazníci se na nás obracejí se žádostí, abychom je vyměnili za ty naše,“ dodal Mgr. Petr Hromek, obchodní manažer firmy WPC – Woodplastic.

Nechte si zdarma poradit, jak na to
Ošemetné je, že každý kutil si dnes může snadno a rychle v jakémkoli okresním hobby marketu pořídit nějaké levné dřevoplastové desky a doufat, že jeho „akce terasa“ nakonec dopadne dobře. Potenciální zájemce o dřevěný kompozit by ale určitě udělal lépe, kdyby se nejprve bezplatně a nezávazně poradil s některým z certifikovaných českých partnerů renomovaného výrobce a dodavatele desek Terafest®. „Klienti k nám často přicházejí s nějakou svojí představou, jak by jejich terasa měla vypadat, a často jsou v zajetí určitých stereotypů. Rozumím jim, protože nemohou vědět, jaké zajímavé možnosti vynikající WPC nabízí, že jej lze ohýbat a podobně,“ uvádí Petr Hromek a dodává: „Obvykle chtějí rovnou desku k zahradnímu bazénu s tím, že by měla být drážkovaná, protože někde slyšeli, že taková je nejméně kluzká. Další jejich preference bývá hnědá barva, protože si neumí představit jiný odstín, než má klasické lakované dřevo.“

Terasa z kvalitního WPC vydrží desítky let
Přidaná profesionální konzultace spočívá právě v tom, že se během ní zájemce dozví, jaké rozličné možnosti dřevěný kompozit nabízí a které jsou ideální právě pro jeho stavbu. Odborník klienta zdarma navštíví, poradí mu s výběrem, návrhem i kalkulací. Především ho však upozorní na řadu praktických detailů – co si vybrat, pokud má částečně zastřešenou terasu, jaký povrch zvolit, aby na něm nebylo vidět pyl z nedalekého řepkového pole, pro které drážky se rozhodnout v případě, že vedle terasy roste jehličnan, jaký kladečský plán mu zajistí minimalizaci ztráty z odpadu…

Podle Petra Hromka pak takový zájemce odchází obvykle spokojený s detailním návrhem terasy z desek s bezpečným, ale sametově hladkým povrchem, ve světle šedém nebo pískově žlutém odstínu. „Když pak v reálu vidíte, jak ta nová terasa nádherně ladí s fasádou domu a se zahradou, uvědomíte si, že se vám podařilo posunout celé to prostředí někam úplně jinam. A díky kvalitě desek a precizní montáži tomu tak může zůstat klidně i další čtyři desítky let,“ uzavírá zástupce firmy WPC – Woodplastic.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články