Čtvrtek, 30 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeStavbaJak nepochybit při rekonstrukci domu a bytu? (2. část)

Jak nepochybit při rekonstrukci domu a bytu? (2. část)

Na co si dát pozor při výměně oken? Co je třeba vědět, než se pustíte do rekonstrukce koupelny. O zateplení podlahy. Také tabulky s porovnáním topných zdrojů.

Jak nepochybit při výměně oken?
Pozor na nerovnosti při demontáži
Pokud při odstraňování starého okna a bourání vzniknou v ostění hrubé nerovnosti nebo vypadnou části zdiva, je třeba tyto nerovnosti opravit a ostění vyrovnat, aby se mohla připojovací spára správně utěsnit.

Nepodceňujte zpevnění a vyrovnání ostění i za cenu toho, že okna nebudou namontována za jeden den! Zásadní význam pro bezvadnou funkčnost a dlouhou životnost oken má správné umístění okna do připraveného stavebního otvoru, a to pomocí vodováhy a klínů, kterými se vyrovná do správné polohy.

Potom se rám okna upevní pomocí kotev a šroubů do otvoru. Všechny technické detaily by měla řešit projektová dokumentace (nejlépe od projektanta) – například připojovací spáru – prostor mezi rámem okna a stavební konstrukcí (ostěním, nadpražím), a to po celém jeho obvodu, tedy iv parapetní části.

okno a energetické štítky
Chcete-li zlepšit energetickou bilanci domu, jedním z prvních opatření bývá výměna oken.

Neodborná montáž
Ani okno s vynikajícími tepelně-izolačními nebo zvukově izolačními vlastnostmi nezajistí očekávaný výsledek, není-li správně namontováno. Nedokonalé vyrovnání rámu nebo nekvalitní vyplnění a utěsnění okenních spár devalvují izolační schopnosti okna nebo zapříčiní nadměrnou kondenzaci.

Montážní firma musí dbát také na správné umístění kotevních prvků a na výběr kotevního materiálu, který závisí na typu ostění.

S pásky nebo pěnou?
Při montáži oken se doporučuje upřednostnit montáž s pásky před montáží pouze použitím montážní pěny. V případě obnovy, kdy se původní okno nahrazuje novým, je však použití pásků obzvlášť problematické. Je téměř nemožné, aby se při demontáži okna nepoškodilo stávající ostění.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články